Вебінар про конфліктологічну чутливість: розуміння прагнень, потреб та страхів, які впливають на поведінку у (пост)конфліктних ситуаціях
Наш Фонд продовжує співпрацювати з деокупованими громадами у питанні повернення громадян на звільнені території. Тому, 7 березня ми у партнерстві із чеською НУО NESEHNUTÍ провели вебінар на тему «Конфліктологічна чутливість: розуміння прагнень, потреб та страхів, які впливають на поведінку у (пост)конфліктних ситуаціях» для представників громад, ГО, благодійних організацій та громадян, які вже повернулися або прагнуть повернутися на звільнені території.
Разом зі спікеркою вебінару Лєнкою Душковою (Lenka Dušková) - доценткою кафедри розвитку та екологічних досліджень в Університеті Палацького в Оломоуці, Чехія, - ми розглянули психологію поняття “конфлікт”, з'ясували чому виникають конфлікти та як ми на них реагуємо. Кожен учасник вебінару мав змогу краще пізнати себе у конфлікті, щоб краще знати, на що ми можемо розраховувати під час його вирішення.
Лєнка Душкова провела чудову аналогію конфлікту з туристичним наплічником, в який ми кладемо всі необхідні для полегшення походу речі. Так само і у конфліктних ситуаціях ми повинні мати певні техніки та знання, щоб їх уникнути або зменшити їхній вплив. Учасники вебінару також мали змогу дізнатися про стадії конфлікту і поміркувати над тим, які конфлікти виникають у деокупованих громадах та хто і як має їх вирішувати.