Вебінар про конфліктологічну чутливість: розуміння прагнень, потреб та страхів, які впливають на поведінку у (пост)конфліктних ситуаціях


Наш Фонд продовжує співпрацювати з деокупованими громадами у питанні повернення громадян на звільнені території. Тому, 7 березня ми у партнерстві із чеською НУО NESEHNUTÍ  провели вебінар на тему «Конфліктологічна чутливість: розуміння прагнень, потреб та страхів, які впливають на поведінку у (пост)конфліктних ситуаціях» для представників громад, ГО, благодійних організацій та громадян, які вже повернулися або прагнуть повернутися на звільнені території.

Цей вебінар став продовженням теми першого вебінару на тему «Зворотна міграція та ключові виклики, пов'язані з процесом повернення до (пост)конфліктних територій», який ми проводили два тижні тому з доценткою університету Палацького в Оломоуці (Чехія) Люцією Мацковою (Lucie Macková).  

Разом зі спікеркою вебінару Лєнкою Душковою (Lenka Dušková) - доценткою кафедри розвитку та екологічних досліджень в Університеті Палацького в Оломоуці, Чехія, - ми розглянули психологію поняття “конфлікт”, з'ясували чому виникають конфлікти та як ми на них реагуємо. Кожен учасник вебінару мав змогу краще пізнати себе у конфлікті, щоб краще знати, на що ми можемо розраховувати під час його вирішення.


Лєнка Душкова провела чудову аналогію конфлікту з туристичним наплічником, в який ми кладемо всі необхідні для полегшення походу речі. Так само і у конфліктних ситуаціях ми повинні мати певні техніки та знання, щоб їх уникнути або зменшити їхній вплив. Учасники вебінару також мали змогу дізнатися про стадії конфлікту і поміркувати над тим, які конфлікти виникають у деокупованих громадах та хто і як має їх вирішувати.