У Львові відбулася щорічна мережева зустріч партнерів ПРООН

У Львові відбулася щорічна мережева зустріч партнерів ПРООН, яка зібрала 118 учасників/-ць з 12 областей України: представників/-ць робочих груп із громадської безпеки, відновлення, громадських організацій, офісів відновлення та експертів/-ок з розвитку громад.

Учасники/-ці обговорили досягнення за рік, обмінялися кращими практиками, проаналізували виклики та визначили шляхи впровадження системного програмного підходу у відновленні громад.

Херсонська область була представлена громадами, де діють робочі групи з громадської безпеки та відновлення, зокрема участь прийняли представники/-ці зі Станіславської, Білозерської, Нововоронцовської, Високопільської та Кочубеївської громад. Це стало важливим кроком у зміцненні зв’язків і партнерств між учасниками/-цями та у просуванні ініціатив із посилення громадської безпеки та відновлення.

Юрій Антощук, координатор мережі робочих груп з громадської безпеки та відновлення у Херсонській області представив учасникам/-цям з інших областей досягнення мережі за рік, а також розказав про ті умови, в яких доводиться працювати партнерам на місцях: під постійними обстрілами, скидами з дронів та мінування населених пунктів російськими військами. 

Зустріч також стала майданчиком для презентації нового програмного документа ПРООН для України на 2025–2029 роки. Представники ПРООН, зокрема Федеріка Діспенца, керівниця напряму «Громадська безпека та відновлення», акцентували увагу на важливості програмного підходу до відновлення, який забезпечує системність і довготривалий вплив.

Ключовими темами заходу стали:

  • розробка місцевих політик для інтегрованого управління;
  • підтримка молоді та ветеранів у процесах відновлення;
  • інноваційні підходи до зміцнення соціальних зв’язків;
  • гендерно трансформаційні підходи до відновлення.


Учасники/-ці зазначили, що такі зустрічі є важливим елементом налагодження горизонтальних зв’язків між громадами та створення платформи для обміну досвідом і підтримки спільних ініціатив.

Фонд «Об’єднання» продовжує працювати у напрямку громадської безпеки у Херсонській області, і надалі за підтримки міжнародних партнерів допомагатиме деокупованим громадам області системно впроваджувати необхідні зміни на шляху до відновлення.

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні