У Херсоні пройшла спільна зустріч різних служб поліції та громадських організацій і благодійних фондів, які працюють у Херсонській області.
Метою зустрічі було ознайомлення та налагодження потенційної співпраці між представниками поліції та діючими організаціями громадянського суспільства, які виконують свою роботу та працюють з населенням, різними установами та структурами на Херсонщині.
Громадські організації та благодійні фонди представили свої напрямки роботи, цільову аудиторію та населені пункти області, де впроваджують проєкти за підтримки міжнародних партнерів. Деякі з них вже мають успішний досвід співпраці з поліцією, наприклад з Патрульною поліцією області, яка також була присутня на зустрічі, а хтось вперше дізнався про головні напрямки різних управлінь, і мав можливість поставити питання.
«На зустрічі було 9 громадських та благодійних організацій та 4 різні служби поліції, які працюють у Херсоні та області. Звісно, це далеко не всі організації, які ведуть активну роботу тут, але це перша подібна зустріч, яка дозволила познайомитися та краще зрозуміти як можна спільно працювати для Херсонщини», - зазначив Юрій Антощук, голова Фонду «Об’єднання», ініціатор зустрічі.
Представники поліції мали змогу розповіли про свою діяльність, сферу відповідальності, а також відкрито поспілкуватися з активними громадянами на хвилюючі їх теми.
Наприклад, начальник управління головної інспекції ГУНП в Херсонській області Тенгіз Кардава представив присутнім роботу його підрозділу. «Зустрічі з громадськістю та відкритий діалог є важливим елементом для підвищення довіри до працівників поліції та налагодження нових потенційних проєктів по посиленню громадської безпеки у Херсоні та області», - зазначив він.
На зустріч також онлайн підключилися представники Програми ООН в Україні, які працюють за напрямком «Громадська безпека та соціальна згуртованість», і представили свої напрямки роботи та можливості підтримки ініціатив у сфері співпраці громадських організацій, поліції та ДСНС.
У Херсонській області ПРООН вже підтримує проєкти з громадської безпеки у 6 територіальних громадах, де у 2023 році були створені робочі групи з громадської безпеки та відновлення за ініціативи Фонду «Об’єднання» та військових адміністрацій. Наприклад, у Станіславській громаді був облаштований робочий кабінет дільничого поліцейського, у Чорнобаївській та Нововоронцовській громадах відновлено системи відеоспостереження тощо. Наразі ще ряд ініціатив у процесі погодження та незабаром будуть реалізовані.
На зустрічі учасники та учасниці також обговорили проблеми, потреби та ідеї спільних проєктів у напрямку громадської безпеки, які є вкрай важливими для населення Херсонщини в умовах близькості до лінії бойових дій та постійних обстрілів з боку російських військ.
Деякі організації разом із представниками поліції домовилися розробити спільні ініціативи, які можна реалізувати у найближчі пів року та заручитися підтримкою міжнародних партнерів.
Подібні зустрічі заплановано проводити і надалі для подальшого обговорення та актуалізації потреб та ідей.
Зустріч проводилася в межах ініціативи Фонду «Об’єднання» «Херсонська область: громадська безпека та відновлення в умовах змін» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та фінансової підтримки Уряду Данії.