Фонд "Об'єднання" поділився досвідом роботи з громадами та залучення мешканців до процесів відновлення на воркшопі “Шлях до відновлення: стратегічні пріоритети Херсонщини”

Минулого тижня в Києві менеджер Фонду Володимир Пузирьов відвідав воркшоп “Шлях до відновлення: стратегічні пріоритети Херсонщини”*. 

На панельній дискусії “Важливість людського капіталу для відновлення Херсонщини” поділились нашим досвідом роботи з громадами та залучення мешканців до процесів відновлення. До обговорення долучилися експерти з різних сфер - Андрій Вітренко, заступник Міністра освіти і науки України; Олексій Бруслик, заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; Олексій Бябикін, заступник Міністра розвитку громад та територій України, представники Херсонської ОВА, громадських організацій та благодійних фондів.

Наш Фонд зосереджений на тому, щоб люди Херсонщини, де б вони не перебували сьогодні, відчули себе невід'ємною частиною своєї громади, розуміли, що вони потрібні своїм громадам, відчували з ними зв’язок. Саме тому, вже зараз ми залучаємо до процесу відновлення не лише тих мешканців, що залишаються в громадах, а й тих, хто виїхав. Це стане важливим стимулом для їхнього повернення, коли ситуація дозволить. 

З 2023 року на Херсонщині працюють Робочі групи з громадської безпеки та відновлення, де наш Фонд в рамках співпраці з UNDP Ukraine / ПРООН в Україні налагоджує міжсекторальне партнерство у громадах задля спільної діяльності у розв’язанні проблем громадської безпеки та відновлення. Так, за 2023 рік вдалось втілити міні ініціативи громад на більш ніж 2 млн грн. Також, разом з громадами ми розробили рекомендації відновлення деокупованих громад.

А ще минулого року нам вдалося зібрати понад 600 ідей від місцевих мешканців у трьох громадах. І наразі відібрані ідеї вже на етапі реалізації. Цей проєкт ми впроваджуємо з UCBI і у найближчі кілька місяців будуть профінансовані проєкти на більш ніж 350000$. Важливо, що на кожному етапі - від подання ідей до їх реалізації - залучені самі мешканці. Це дає людям можливість відчути себе не просто спостерігачами, а активними учасниками розвитку своїх громад, сприяє відчуттю причетності і єдності. 

*Захід був організований Херсонською обласною державною адміністрацією,  Агенцією регіонального розвитку "Офіс євроінтеграції" Херсонської області за сприяння флагманського партнерства ПРООН та ЄС «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні».