Вже вшосте представники Військових адміністрацій Білозерської, Станіславської, Високопільської, Нововоронцовської, Кочубеївської та Чорнобаївської громад, старостинських округів, громадських та благодійних фондів, поліції, ДСНС та ПРООН провели засідання робочих груп з громадської безпеки та відновлення (РГГБВ).
Голова Фонду «Об’єднання» Юрій Антощук представив робочим групам громад звіт діяльності Мережі РГГБВ Херсонської області за перше півріччя 2024 року. Так, за підтримки ПРООН та у співпраці з військовими адміністраціями у 6 громадах вдалося втілити міні-ініціативи більше, ніж на 2 млн грн.
Основною метою шостого засідання РГГБВ було обговорення формату та строків фінансування ініціатив у сфері громадської безпеки за підтримки ПРООН у найближчі пів року, а також майбутні проєкти, що розроблялися на основі поданих раніше ідей мешканцями громад.
Так, наприклад, на засіданні у Кочубеївській громаді обговорили строки фінансування нової ініціативи по відновленню системи відеоспостереження за підтримки ПРООН, а також забезпечення потреб МПО.
У Високопільській громаді буде профінансовано дві ініціативи у сфері громадської безпеки: встановлення системи оповіщення в селищі Високопілля та селі Новомиколаївка, Бериславського району, Херсонської області, а також автодорожніх знаків та лежачих поліцейських на території громади.
У Білозерській громаді обговорили строки фінансування нових ініціатив у сфері громадської безпеки (встановлення системи відеоспостереження та обладнання пожежно-рятувального транспорту засобом мобільної малогабаритної радіоелектронної боротьби) та проєктів соціальної згуртованості, реалізація яких планується у громаді цього року за підтримки ПРООН та UCBI.
Для втілення ініціатив кожна з цих трьох громад отримає по 10,000 дол. США від ПРООН.
Окрім міні ініціатив в 6 громадах ПРООН профінансує потреби місцевих пожежних охорон (МПО) на загальну суму 20,000 дол. США, а також додатково облаштує два безпечних громадських хаба (у Білозерській та Нововоронцовській СТГ).
Нагадаємо, РГГБВ у 6 зазначених громадах були створені у липні-серпні 2023 року розпорядженнями начальників військових адміністрацій в межах ініціативи «Херсонська область: громадська безпека та відновлення в умовах змін», що впроваджується Фондом «Об’єднання» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Данії, наданої в межах Програми з відновлення та розбудови миру.
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.